Уряд запускає грантову програму для отримання ІТ-освіти

Дата: 02.08.2022 12:14

Уряд запускає грантову програму для отримання ІТ-освіти

Постановою КМ України від 24.06.2022 №737 затверджено Порядок реалізації експерименту з організації навчання осіб за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій «Старт в ІТ».

Мета експерименту – реалізація права громадян на працю та сприяння зайнятості

населення (п.1 Порядку).

Умови гранту – особа, яка завершила навчання – протягом 30 календарних днів

зобов’язується працевлаштуватись за отриманою кваліфікацією на умовах:

- трудового договору (контракту), гіг-контракту за наймом;

- укладення цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг);

- зареєструватися як ФОП чи провадити незалежну професійну діяльність за набутою кваліфікацією.

На кого розрахована програма «Старт в ІТ»?

Програма розрахована на осіб, які є громадянами України (п.п.5, 9 Порядку) та:

? які перебувають у простої;

? з якими зупинено дію трудового договору;

? яким надано відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку,

встановленого частиною першою ст.26 Закону України «Про відпустки» відповідно до частини третьої ст.12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»;

? внутрішньо переміщені особи працездатного віку;

? зареєстровані безробітні, які мають право на отримання соціальних послуг з

професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації відповідно до Законів «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» і «Про зайнятість населення» та інші особи, за винятком тих, на які дія Порядку не поширюється*.

Хто не може бути учасником програми «Старт в ІТ»?

Дія Порядку не поширюється на осіб (п.5 Порядку), які:

? не мають професійної (проф.-тех.) та/або фахової перед вищої, та/або вищої освіти;

? мають досвід роботи менше ніж 18 місяців;

? отримали спеціалізацію у сфері ІТ та/або мають досвід роботи в ІТ-індустрії.

Як отримати грант (сертифікат) на навчання в ІТ-сфері?

Сертифікат на навчання (формується в електронній формі на Порталі Дія) за результатами  розгляду документів центром зайнятості, та видається одноразово (п.11 Порядку).

Для отримання сертифікату необхідно особисто в електронній формі на Порталі Дія подати:

? заяву;

? резюме за формою, затвердженою Державним центром зайнятості;

? підтвердження готовності суб’єкта освітньої діяльності навчати особу;

? копію трудової книжки або відомості з реєстру застрахованих осіб щодо наявності страхового стажу;

? копію документа про освіту (за наявності);

? копію наказу, що підтверджує перебування особи в простої, зупинення трудового

договору, укладеного з нею, або перебування у відпустці без збереження заробітної плати (за наявності);

Строк використання сертифіката – 10 роб.днів з дня його видачі, тобто протягом 10 днів особа має укласти договір із закладом освіти на навчання за обраною освітньою програмою.

Перелік закладів освіти та перелік освітніх програм у сфері ІТ, за якими можливо буде пройти навчання за сертифікатом, визначає і затверджує Мінцифри (п.6 Порядку).

Після затвердження Мінцифри освітніх програм та визначення суб’єктів освітньої

діяльності, які навчатимуть за затвердженими освітніми програмами, їх перелік буде оприлюднено на офіційних веб-сайтах центрів зайнятості.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 24 червня 2022 р. № 737

Київ

Про реалізацію експерименту з організації навчання осіб за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій “Старт в ІТ”

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися з пропозицією Міністерства економіки, Міністерства цифрової трансформації, Державного центру зайнятості щодо реалізації у 2022 році експерименту з організації навчання осіб за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій “Старт в ІТ” (далі ? експеримент).

2. Затвердити Порядок реалізації експерименту з організації навчання осіб за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій “Старт в ІТ”, що додається.

3. Міністерству культури та інформаційної політики забезпечити поширення інформації про можливість навчання осіб за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій “Старт в ІТ” на всій території України.

4. Міністерству економіки, Міністерству цифрової трансформації за участю Державного центру зайнятості протягом двох місяців після завершення експерименту подати Кабінетові Міністрів України звіт про результати його реалізації.

Прем’єр-міністр України                       Д. ШМИГАЛЬ