Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці консультує
Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці консультує
Дотримуйтесь безпеки праці і норм санітарії та гігієни під час транспортування та зберігання сірки!
Що ми знаємо про сірку? Сама назва цього хімічного елементу нам, звичайно, добре знайома, але не кожен знає, що сірка може бути не лише корисною, а й, при недотриманні вимог охорони праці, небезпечною.
Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці рекомендує керівникам підприємств, які займаються зберіганням, транспортуванням та використанням сірки, створити умови, які відповідають необхідній безпеці праці і нормам санітарії та гігієни під час робіт із сіркою.
Сірка має величезне значення для сільського господарства, оскільки цей хімічний елемент займає особливе місце в природному колообігу. Сірка застосовується для захисту овочевих, ягідних, плодових, декоративних культур та квітів від борошнистої роси, парші, кіли, антракноза, оідіуму, аскохітозу, іржі та інших хвороб сільськогосподарських культур.
Сірка – незамінний учасник фотосинтезу і дихання рослин. За нею – поліпшення смако-ароматичних параметрів рослинних насаджень, зокрема, цибулі й часнику, плюс підвищення стійкості сільськогосподарських культур до хвороб і шкідників.
Якщо сірки рослинам недостатньо, якщо реалізується сіркодефіцит, спостерігаються ростові затримки, погіршене протистояння грибковим захворюванням, стебла стають тонкими і довгими, молоде листя жовтіє, врожайність знижується.
Використання препарату СІРКА КОРМОВА як добавки до щоденного раціону тварин і птахів допомагає:
-прискорити перетравлення їжі та покращує обмін речовин. А це допомагає тваринам краще засвоювати поживні речовини та корм;
- зміцнити імунну систему та підвищити захист організму від хвороб та інфекцій;
- поліпшити загальний стан, покращити зовнішній вигляд шерсті та пір'я, сприяє підвищенню енергії та життєвого тонусу у тварин та птиці.
Але сірка може бути й небезпечною, і неправильне її використання може призвести до тривожних наслідків.
Сірка в природних умовах може бути нейтральною для довкілля. Однак при транспортуванні та зберіганні є вірогідність займання. Під час горіння сірки основною проблемою є утворення діоксиду сірки (SO₂) та сірчаного ангідриду, що призводить до забруднення повітря та кислотних дощів.
Коли діоксид сірки викидається в атмосферу, він реагує з водяною парою та іншими хімічними сполуками, утворюючи сірчану кислоту (H₂SO₄). Ці сполуки потім осідають на землю у вигляді кислотних дощів, що має дуже шкідливі наслідки для довкілля.
Діоксид сірки небезпечний для людей. Вдихання забрудненого повітря може призвести до подразнення дихальних шляхів, алергій, а у випадках хронічного впливу – до серйозних респіраторних захворювань, таких як астма та бронхіт.
Акцентуємо увагу на використанні працівниками засобів захисту під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, а також систематичному проведенні обов’язкових медичних оглядів та атестації робочих місць.