Новоборисівка

Перша назва села Новоборисівка – станція Міхельсталь (Веселий Кут), пізніше Новоборисівка. Село виникло у 1865 році. За історичними джерелами перші мешканці села  - робітники-залізничники та батраки дворянина Михайла  Івановича Гросула-Толстого. Село було поділене на 5 хуторів:

Веселий Кут,  Борисівка,  Німецький Хутір, Колонка, Марієнсталь.

Всі ці землі пізніше перейшли у спадок його  сину Борису Михайловичу Гросул-Толстому, який перейменував ці землі на свою честь - Борисівку.

Робітники , які будували залізницю назвали її Веселий Кут. Вони дуже важко працювали, жили в одному таборі, але   ж іноді веселилися, тому і назвали його «веселим». В 1907 році тут проживало 317 осіб – українці та німці.

Радянська влада вперше в селі  була проголошена в грудні 1917 року.

Перша початкова школа була відкрита у 1921 році за клопотанням вчителя Стоянова Олександра Івановича. Семирічка відкрита у 1931 році,  середня школа  - у 1937 році, нове приміщення школи збудоване у 1988 році.

Площа села Новоборисівка – 2227км2

Село   розташоване за 16 кілометрів на схід  від районного центру і 120 км від обласного центру.

Видатними діячами  села Новоборисівка є Герой Радянського Союзу Сотніченко Михайло Іванович, авіаконструктор Кузік Віктор Антонович, Стоянов Олександр Олександрович - заслужений вчитель, Семьонічева Любов Юріївна - дитячий хірург, викладач медінституту,  поет Петро Карауш, поет В. Охріменко, вчитель історії  та поет Фішман Лазар Михайлович, художник світового значення Валерій Гудименко.

На сьогоднішній день на території  села Новоборисівка  функціонують: школа, дитячий садок «Теремок», фельдшерсько-акушерський пункт, будинок культури, бібліотека, елеватор, поштове відділення,  працюють  приватні магазини, є братська могила та пам’ятник загиблим воїнам в роки війни.