COVID-19: Діти зазнають підвищеного ризику жорстокого поводження, нехтування, експлуатації та насильства на тлі посилення заходів стримування спалаху – ЮНІСЕФ

Дата: 25.03.2020 09:47

Нове технічне керівництво покликане допомогти в посиленні заходів захисту дітей під час пандемії.

Завантажити технічну записку про захист дітей під час пандемії коронавірусу: https://www.unicef.org/documents/technical-note-protection-children-coronavirus-disease-2019-covid-19-pandemic

НЬЮ ЙОРК, 20 березня 2020 р. – Сотні мільйонів дітей у всьому світі ймовірно  зіштовхнуться з більшою кількістю загроз їхній безпеці та добробуту, включаючи жорстоке поводження, гендерне насильство, експлуатацію, соціальну ізоляцію і розлучення з опікунами через дії, яких було вжито для стримування пандемії COVID-19. ЮНІСЕФ закликає уряди забезпечити безпеку і добробут дітей в умовах посилення соціально-економічних наслідків цієї хвороби. Дитячий фонд ООН разом із партнерами – Альянсом за захист дітей в гуманітарній діяльності, випустило збірку керівництв, спрямованих на підтримку урядів і організацій, залучених до процесу реагування на пандемію.

Всього за кілька місяців COVID-19 змінив життя дітей і сімей у всьому світі. Карантинні заходи, такі як закриття шкіл і обмеження пересування, хоча і вважаються необхідними, підривають рутинні системи підтримки дітей. Вони також сприяють появі нових стрес-факторів для опікунів, яким, можливо, доведеться відмовитися від роботи.

Стигма, пов'язана з COVID-19, зробила деяких дітей більш уразливими до насильства і психосоціальних факторів. Водночас, заходи стримування епідемії, які не враховують гендерні потреби та вразливість жінок і дівчат, можуть також підвищити ризик сексуальної експлуатації, наруги та примусових дитячих шлюбів. Наприклад, нещодавні непідтверджені дані з Китаю вказують на значне зростання випадків побутового насильства щодо жінок і дівчат.

«Багато в чому ця хвороба вражає дітей і сім'ї набагато сильніше ніж тих, хто безпосередньо заразився», – сказав Корнеліус Уїльямс, начальник служби захисту дітей ЮНІСЕФ. «Школи закриваються. Батьки намагаються піклуватися про своїх дітей і зводити кінці з кінцями. Ризики у сфері захисту дітей зростають. Це керівництво надає урядам і органам захисту план практичних заходів, які можуть бути розроблені для забезпечення безпеки дітей в ці нестабільні часи.»

Під час попередніх надзвичайних ситуацій в галузі суспільної охорони здоров'я почастішали випадки насильства та експлуатації дітей. Наприклад, закриття шкіл під час спалаху хвороби, викликаної вірусом Ебола, у Західній Африці у 2014-2016 роках сприяло зростанню примусової дитячої праці, нехтування дітьми, сексуального насильства і збільшення кількості випадків підліткової вагітності. З моменту початку спалаху, в Сьєрра-Леоне більш ніж подвоїлася кількість випадків підліткової вагітності, яка налічувала близько 14 000 випадків.

Альянс рекомендує урядам і органам захисту зробити конкретні кроки для забезпечення того, щоб захист дітей був неодмінною частиною всіх заходів профілактики і контролю COVID-19, включаючи:

• Навчання персоналу служб охорони здоров'я, освіти й органів опіки стосовно ризиків у сфері захисту дітей, пов'язаних з COVID-19, в тому числі з питань запобігання сексуальній експлуатації та насильству і способам безпечного повідомлення про проблеми;
  • Навчання осіб, які першими реагують на випадки, тому, як працювати з випадками розкриття гендерного насильства (Кишеньковий гід з ГН), співпрацювати з установами охорони здоров'я для підтримки осіб, що пережили ГН;
  • Розширення каналів обміну інформацією про довідкові та інші служби підтримки, доступні для дітей;
  • Залучення дітей, особливо підлітків, до оцінки того, як по-різному COVID-19 впливає на них, для розробки програм інформування і адвокації;
  • Надання адресної допомоги центрам тимчасового догляду і сім'ям, в тому числі домогосподарствам, очолюваним дітьми та прийомним сім'ям, для емоційної підтримки дітей і забезпечення належного догляду;
  • Надання фінансової та матеріальної допомоги сім'ям, чиї можливості отримання доходу були обмежені;
  • Конкретні заходи щодо запобігання розлученню дитини з сім'єю і забезпечення підтримки дітям, які залишилися без нагляду і належного догляду через госпіталізацію або смерть одного з батьків або опікуна; а також
  • Забезпечення захисту всіх дітей з максимальним урахуванням заходів боротьби з хворобою.

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ працює у всьому світі, намагаючись допомогти найбільш знедоленим дітям. Ми працюємо для кожної дитини в більш ніж 190 країнах і територіях,  для того, щоб побудувати кращий світ для всіх.

Підпишіться на ЮНІСЕФ в Twitter та Facebook. Для отримання додаткової інформації про COVID-19 і ознайомлення з керівництвами про те, як захистити дітей і сім'ї, відвідайте www.unicef.org/coronavirus

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зв'яжіться з:

Крістофер Тайді, ЮНІСЕФ, Нью-Йорк, +1 917 340 3017, ctidey@unicef.org