Агродопомога по-новому: реєстр фермерів та онлайн-заявки

Дата: 08.12.2020 16:35

На аграрну галузь припадає близько 40% виручки від українського експорту. Однак, великі прибутки переважно отримують поужні агрохолдинги, що збувають зерно та олію. Натомість дрібні фермери, які займаються тваринництвом чи вирощують овочі, не можуть пробитись на великі ринки і потребують державної підтримки. На початку листопада 2020 року Веховна рада ухвалила законопроєкт, який розширює держпідримку сільгоспвиробників та створює Державний аграрний реєстр. Це державна автоматизована інформаційна система збирання, обліку, накопичення, оброблення та надання інформації про сільгоспвиробників та їхню діяльність. Іншими словами, це - інтернет-портал, який спростить комунікацію між агровиробниками та державою у питаннях фінансових дотацій. Щоб додати себе до реєстру, фермер повинен зайти на портал https://www.ar.gov.ua/ і натиснути кнопку "Зареєструватися". Для підтвердження своєї особи потрібно мати BankID або цифровий електронний підпис. Особистий електронний кабінет фермера дає можливість отримати дані з: Державного земельного кадастру; Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; Єдиного державного реєстру юридичних, ФОП та громадських формувань; Єдиного державного реєстру тварин.