Насильство в сім'ї

Дата: 14.05.2021 15:11

Насильство  в  сім’ї  є однією з найбільш розповсюджених   форм порушення прав людини. У більшості   випадків   протиправні  дії  проти  когось  із  членів родини  супроводжуються  актами   агресії, приниження та жорстокої  поведінки.

Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного   та  соціального  стану  здоров’я   постраждалої  особи   чи      кількох осіб, членів цієї родини.

Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.
    Насильством в сім’ї, відповідно до статті 1 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», визнаються «будь-
які умисні  дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні  права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю».

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО   БУВАЄ:

- фізичне (заподіяння  тілесних  ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в  небезпеці, ненадання  допомоги, заподіяння смерті);
- сексуальне (будь-які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи);
- психологічне (словесні
 образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження  волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що  спричиняють невпевненість, нездатність  захистити  себе, шкоду психічному здоров’ю);
- економічне (умисне
 позбавлення  житла, їжі, одягу, коштів  чи документів, перешкоджання в отриманні  лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися).

Що  робити у разі домашнього насильства?
Одразу  викликати  поліцію – 102!
Звернутися на «гарячу лінію» - 116-123

(цілодобово та безкоштовно в межах України)
     Якщо Ви стали свідком насильства  стосовно  дитини – негайно повідомте  про  це службу  у  справах  дітей тел:(04859) 2 -41-90!

Захистіть   дитину  від  домашнього  насильства!

Найнебезпечніший співучасник домашнього насильства – мовчання!
   У
Новоборисівській громаді створена мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Мобільна   бригада   соціально психологічної  допомоги – це спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
       Метою
  діяльності   мобільної  бригади є  надання  соціально-психологічної   допомоги   постраждалим  особам, зокрема   соціальних   послуг  з  консультування, кризового  та екстреного  втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб.

Особи, які  постраждали  від   домашнього   та  гендерного  насилля, можуть  звернутися за допомогою до спеціалістів Мобільної бригади соціально - психологічної   допомоги  та   відповідальних осіб  за   протидію домашньому насильству на території Новоборисівської сільської ради
за
телефонами:(04859)2-41-90, (098)476-54-05.

Всі   послуги   мобільною   бригадою  надаються  безкоштовно.