17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

Дата: 17.06.2021 09:10

17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

17 червня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами.

У цей день у 1994 році в м. Париж було прийнято Конвенцію ООН про боротьбу з опустелюванням (КБО).

У рамках КБО опустелювання розглядається як деградація земель під впливом будь-яких природних чи антропогенних чинників, а не утворення пустель як таких.

Саме тому членами КБО є 196 країн світу, включаючи Україну.

На сьогодні до процесу встановлення завдань щодо НРДЗ приєдналася 121 країна світу. Цей процес відбувається у широкому міжнародному контексті, зокрема відповідно до нових Цілей Сталого Розвитку, затверджених у 2015 році 70-ю сесією Генеральної асамблеї ООН (ЦСР 15, завдання 15.3), а також рішень Конференції Сторін КБО.

Мінприроди спільно з ПРООН в Україні та іншими зацікавленими сторонами здійснюються заходи щодо забезпечення підготовки у рамках сьомого циклу поповнення ГЕФ проекту з питань відновлення та сталого використання торфовищ.

Разом з іншими заінтересованими органами опрацьовується проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року».