Як можна комбінувати вакцини від COVID-19

Дата: 01.12.2021 09:09

В Україні, як і в багатьох інших країнах, дозволено в певних випадках комбінувати різні вакцини проти COVID-19.

Звичайно, найкраще використовувати одну й ту саму вакцину як для першого, так і для другого щеплення. Втім, якщо та сама вакцина недоступна або на першу дозу сталася важка реакція, можна щепитися за такою схемою:

?? 1-ша доза – AstraZeneca, 2-га – Moderna чи Comirnaty через 28 днів

?? 1-ша доза – Comirnaty чи Moderna, 2-га – Moderna чи Comirnaty через 28 днів

Нагадаємо, що усі вакцини AstraZeneca різних виробників (Covishield, AstraZeneca-SKBio, Vaxzevria) мають однаковий склад та технологію виробництва і тому є взаємозамінними.

Наведені схеми комбінування різних вакцин були добре досліджені та визнані безпечними та ефективними.

Запишіться на щеплення від COVID-19 до зручного пункту чи центру вакцинації. Адреси та контакти на https://vaccination.covid19.gov.ua/list