Новоборисівська сільська рада
Одеська область, Роздільнянський район

Громадянам, які одноосібно обробляли у минулому році земельні ділянки понад 2 га, необхідно задекларувати доходи

Дата: 13.04.2022 13:45
Кількість переглядів: 252

Громадянам, які одноосібно обробляли у минулому році земельні ділянки понад 2 га, необхідно задекларувати доходи

 

Новоборисівська сільська територіальна громада нагадує, що з 01.01.2022 року розпочата кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2021 року. Останній день подання декларації – 30 квітня 2022 року.

Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами ПКУ, відповідно до норм якого подавати податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) необхідно і одноосібникам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (п.п. 165.1.24 ПКУ).

Крім того, при отриманні у 2021 році доходів від надання в оренду (суборенду, емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець (громадянин-одноосібник) визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року у річній Декларації та сплачує податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) з таких доходів за своєю податковою адресою.

Зауважимо, що фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання, з метою оподаткування не має права зменшувати дохід від продажу сільгосппродукції на суму витрат, пов’язаних з вирощуванням цієї продукції. Таке право мають лише фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування.

Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню ПДФО за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Фізичні особи, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї) та отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, мають можливість здійснювати таку діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, зареєструвавшись суб’єктами господарювання – фізичними особами підприємцями, зі сплатою відповідних податків і зборів до бюджету та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – до відповідних цільових фондів, згідно з вимогами чинного законодавства.

Для спрощення процедури подання декларації діє сервіс автоматичного заповнення декларації  про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника. Заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи можуть:

- фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи;

особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Щоб подати декларацію в електронному вигляді необхідно завчасно отримати особистий електронний підпис, який можливо замовити у будь-якому акредитованому центрі сертифікації або через додаток «Приват24».

Декларацію про майновий стан і доходи за 2021 рік слід подати до 30.04.2022р., податок на доходи фізичних осіб  та військовий збір за цією декларацією підлягають сплаті до 30.07.2022р.

Декларування доходів - це особистий внесок кожного мешканця у розвиток нашої громади. Декларування доходів та сплата податків - обов’язок кожного громадянина, від якого залежить економічний розвиток громади.

Сплачені кошти за ПДФО зараховуються до місцевого бюджету Новоборисівської сільської територіальної громади в розмірі 64%, які в подальшому направляються на розвиток місцевої громади та задоволення соціальних потреб населення.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь