Сесія сільської ради

Дата: 05.05.2022 13:04

Фото без опису04 травня 2022 року відбулося засідання сесії Новоборисівської сільської ради, на якій було прийнято наступні рішення:

- Про визнання російської федерації державою – агресором, ЛНР та ДНР – терористичними організаціями;

- Про внесення змін до рішення № 311 – VIІI від 13 липня 2021 року «Про встановлення місцевих податків та зборів на території Новоборисівської сільської ради», було внесено зміни:

- до ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме:

1) Ставки податку за 1 кв. метр для фізичних осіб збільшилося з 0,01 % розміру мінімальної заробітної плати до 0,02 % розміру мінімальної заробітної плати для всіх видів будівель та приміщень.

- до ставки земельного податку, було збільшено ставку податку:

1) за земельні ділянки, сільськогосподарського призначення, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) для юридичних осіб та фізичних осіб з 0, 5 % на 1%;

2) за земельні ділянки, житлової забудови для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) для юридичних осіб та фізичних осіб з 0, 03 % на 0,05 %;

3) за земельні ділянки промисловості для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) та за земельні ділянки за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено для юридичних осіб та фізичних осіб з 1 % на 3 %;

- до ставки орендної плати за користування земельними ділянками, було збільшено ставку податку:

1) за земельні ділянки сільськогосподарського призначення (у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати ) з 8% на 12%;

2) за земельні ділянки, які використовуються, але право власності на які /право оренди яких в установленому законодавством порядку не оформлено (не переоформлено) з 10% на 12%.

- Про запровадження системи енергетичного менеджменту об’єктів комунальної форми власності, на яких оплата за спожиті енергетичні та інші ресурси виконується з місцевого бюджету Новоборисівської територіальної громади Роздільнянського району Одеської області та затвердження відповідної Концепції і Положення про неї. Система енергетичного менеджменту – це система управління енергетичною інфраструктурою громади для скорочення витрат на енергоносії, яка спирається на спеціальну політику сільської ради у питаннях використання енергоресурсів, має власні цілі та завдання, відповідну організаційну структуру, кадрове та інформаційне забезпечення, особливі процедури планування, впровадження, оцінки діяльності у сфері енергокористування.