Святкові, вихідні дні в червні 2022  року

Дата: 02.06.2022 09:55

Святкові, вихідні дні в червні 2022  року

Відповідно до положень ст. 73  КЗпП України у 2022 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у святкові дні і дні релігійних свят:

у такі святкові і неробочі дні:

• Трійця – цього року 12 червня (неділя) ;
  • День Конституції України – 28 червня (вівторок).

Робота також не провадиться в дні релігійних свят:

• один день (неділя) - Трійця.

За ст. 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Тобто, 13 червня  (понеділок) мав би бути неробочим днем (перенесення вихідного з 12.06.2022).

Відповідно до ч. 1 ст.  53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

Тобто, робочий час 27.06.2022 (понеділок, напередодні свята – дня Конституції України 28 червня) мав би скорочуватися на один час.

Однак нагадаємо -  Закон України від 15.03.2022 №2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон №2136) з 24 березня встановив додаткові правила у період дії воєнного стану.

Так, ч. 6 ст. 6 цього Закону №2136 встановлено наступне спеціальне правило: «У період дії воєнного стану не застосовуються норми ст. 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), ч. 1 ст. 65, ч. ч. 3 – 5 ст. 67 та ст. ст. 71 – 73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України.».

Тому за цими загальними правилами, встановленими Законом № 2136, у період дії  воєнного стану 28 червня вівторок день Конституції України, 13 червня (офівційний неробочий день припадає на вихідний день, то вихідний день переноситься на наступний робочий день) будут звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку.

13 червня буде звичайним робочим днем, а 27 червня робочий час не скорочується на одну годину, буде становити 8 годин.

напередодні свята (28 червня День Конституції, вівторок) у понеділок 27 червня,

тривалість роботи у понеділок не буде скорочуватися на 1 годину

неробочого дня (12 черавня Трийця, неділя) у суботу 11 червня  при шестиденному робочому тижні я зв’язку з тим, що неробочий день (ст. 73 КЗпП) припадає на неділю, то тривалість роботи у суботу не буде скорочуватися на 1 годину.