Порядок видачі ветеринарних документів

Дата: 15.07.2022 11:34

Відповідно до Порядку видачі ветеринарних документів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 857 рішення про видачу ветеринарного до-кумента приймається за результатами безпосереднього огляду товару (клінічний огляд тварин, ветеринарно-санітарний огляд харчових продуктів, кормів та інших об’єктів дер-жавного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду), який проводиться після звернен-ня заявника. Рішення про видачу ветеринарного документа для переміщення об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду (крім переміщення живих тварин у межах України) приймається на підставі експертних висновків державних лабораторій ветеринарної медицини (далі – експертні висновки). Заявник повинен забезпечити створення можливості для безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду. Ветеринарні документи видаються за умови дотримання встановлених вимог до пе-ревезення відповідних вантажів. Разом з тим, відповідно до частини сьомої статті 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» якщо інше не передба-чено законом, єдиним документом, яким супроводжуються об’єкти санітарних заходів, що перебувають в обігу, є товарно-транспортна накладна. Таким чином, отримання ветеринарного свідоцтва Ф-2 на вантажі з харчовими про-дуктами, що експортуються з України для подальшої їх заміни на міжнародні ветеринарні сертифікати є необов’язковим та проводиться лише на вимогу заявника. Крім того, звертаємо увагу на те, що деякими формами міжнародних ветеринарних сертифікатів, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.08.2014 № 288 «Про затвердження Правил заповнення, зберігання, списан-ня ветеринарних документів та вимог до їх обліку», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.10.2014 за № 1202/25979, зокрема: «Міжнародний ветеринарний сертифікат на корми рослинного походження» передбачено їх видачу структурними підрозділами Міжрегіональних головних управлінь Держпродспоживслужби на держав-ному кордоні (прикордонними інспекційними постами). Просимо розмістити на Ваших офіційних сайтах вищезазначену інформацію для ін-формування зацікавлених операторів ринку.