Пам’ятка батькам  щодо забезпечення безпеки дітей на залізниці!

Дата: 01.08.2022 15:25

Пам’ятка батькам

щодо забезпечення безпеки дітей на залізниці!

Залізниця - це зона підвищеної небезпеки, де головним фактором, що травмує є рухомий склад, висока напруга в контактній мережі, можливість падіння з висоти.

Знаходження дітей без догляду дорослих в зоні залізниці  може бути смертельно небезпечно.

Однак, нехтуючи існуючими нормами поведінки, деякі хлопці та дівчата самостійно знаходяться на залізничних коліях i об'єктах транспортної інфраструктури, чіпляються  за автозчеплення i підніжки вагонів. Витівка не залишається безкарною, діти отримують травми різної тяжкості.

Будь-яке стороннє втручання в діяльність залізничного транспорту загрожує серйозними наслідками i тягне за собою кримінальну та адміністративну відповідальність (за порушення правил безпеки дітьми відповідальність несуть батьки).

Збереження життя i здоров'я дітей - головний обов'язок батьків.

Попередьте дітей - накладення на залізничні колїі  сторонніх предметів, закидання поїздів камінням i інші протиправні дії можуть спричинити за собою загибель людей!

Залізниця не місце для iгоp, а зона підвищеної небезпеки !

Бережіть   життя людей, власне життя та життя Ваших дітей!

Нехай   Ваші діти завжди будуть здоровими!

Пам'ятка з безпечної поведінки на об'єктах залізничного транспорту.

Залізничні колїі є об'єктами підвищеної небезпеки. Перебуваючи на них, Ви

наражаєте себе на небезпеку.

Переходити залізничні колії можна тільки у встановлених i обладнаних для цього місцях, переконавшись у відсутності поїзда, що наближається a6o на дозволяючий сигнал переїзної сигналізації.

3 метою збереження власного життя, ніколи i ні за яких обставин:

не підлізайте під пасажирські платформи i рухомий склад; не стрибайте з пасажирської платформи на колії;

не проходьте по залізничному переїзду при заборонному сигналі світлофора

переїзної сигналізації незалежно від стану та наявності шлагбаума;

не знаходьтесь на об'єктах залізничного транспорту в стані алкогольного

сп’яніння, користуватися навушниками та гарнітурою;

не підіймайтесь на опори i спеціальні конструкції контактної мережі, повітряних ліній i штучних споруд.

На залізниці заборонено:

Ходити по залізничних коліях.

Переходити i перебігати через залізничні колії перед поїздом, що наближається, якщо відстань до нього менше 400 метрів.

Переходити через колії відразу ж після проходу поїзда одного напрямку, не переконавшись у відсутності прямування поїзда зустрічного напрямку.

На станціях i перегонах підлазити під вагони i перелазити через

автозчеплення для проходу через колії.

Проходити вздовж залізничної колії ближче 5 метрів від крайньої рейки.

Проходити по залізничних мостах i тунелях, які не обладнаним доріжками для проходу пішоходів.

Стояти на підніжках i перехідних площадках, відчиняти двері вагонів на ходу

поїзда, затримувати відкриття i закриття автоматичних дверей приміських поїздів.

Залишати дітей без нагляду на посадкових платформах i у вагоні.

Виходити з вагону на міжколії i стояти там при проході зустрічного поїзда.

Влаштовувати на перонах i пасажирських платформах різні рухливі ігри.

Курити у вагонах (у тому числі в тамбурах) приміських поїздах, у невстановлених для куріння місцях у поїздах місцевого i дальнього сполучення.

Бігти по перону чи платформі поруч з вагоном поїзда, що прибуває чи відправляється, а також знаходитись ближче 2 метрів від краю платформи під час проходження поїзда без зупинки.

Пам’ятайте!

Порушення цих простих правил може дорого коштувати Вам i Вашим