В Україні діє лінія допомоги “Психологічна та правова допомога для людей з інвалідністю в умовах воєнного стану”
5% населення України складають люди з інвалідністю. Події повномасштабного вторгнення є жахливими і руйнівними для всіх мешканців(-ок) України, проте захистити своє життя для людей з інвалідністю та маломобільним групам населення в умовах відсутності належного безбар’єрного середовища, недоліків законодавства стало ще складніше. Саме тому з квітня 2022 року ГО “Вектор прав людини” спільно з партнерами організували лінію допомоги “Психологічна та правова допомога для людей з інвалідністю в умовах воєнного стану”.
Хто може отримати психологічну та правову допомогу?
Люди з інвалідністю, близькі родичі та опікуни(-ки), які знаходяться закордоном чи в Україні. Допомога може надаватись як дорослим, так і за потреби дітям.
Яку допомогу можна отримати?
- Індивідуальні психологічні онлайнові консультації;
- приєднатись до психотерапевтичних онлайнових груп підтримки, де люди зі схожими проблемами діляться своїм досвідом та зі спеціалістами(-ками) знаходять шляхи їх подолання;
- консультації з правових питань, які виникають на території України та закордоном щодо соціальних гарантій для людей з інвалідністю.
Як звернутись за допомогою?
- Заповнити онлайн-форму: bit.ly/36ZxDPdпісля чого з вами зв’яжеться оператор у обраний вами спосіб;
- зателефонувати (дзвінки по Україні) за ном.тел.: +38050 224-72-36;
- зателефонувати або написати в Viber, Telegram, WhatsApp: +38050 224-72-36.
Гаряча лінія працює з 10:00 до 19:00 з понеділка по суботу. Наші оператори приймуть звернення та знайдуть спеціаліста(-ку), які допоможуть з запитом.
До нашої команди входять, психологині, адвокатки, оператори. Запрошуємо з ними познайомитисьу статті за посиланням: hrvector.org/podiyi/22-04-17-hl
Також, для надання корисної інформації щодо правових питань більшій кількості людей ми провели вебінар «Соціальні гарантії в Україні для людей з інвалідністю в умовах війни», де відповіли на найбільш поширені питання громадян.
Спікерки вебінару:
Світлана Петрівна Назаренко, заступниця директора Департаменту соціальної політикиКиївської міської державної адміністрації — начальниця управління соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, осіб з інвалідністю та ветеранів.
Лілія Анатоліївна Олійник, адвокатка, медіаторка, учасниця юридичної команди онлайн-лінія допомоги «Психологічна та правова допомога людям з інвалідністю в умовах воєнного стану» та ініціатив ЮрФем: підтримка щодо допомоги постраждалим від сексуального насильства та всіх видів гендерної дискримінації, експертка Координатора проєктів ОБСЄ в Україні. Має досвід роботи з конфліктами у місцях надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Є авторкою наукових публікацій та посібників щодо дотримання прав дитини, практики Європейського суду з прав людини.
Модераторка заходу – Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини», експертка Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.
Відео з субтитрами доступне на нашому YouTube-каналі «Вектор прав людини»-youtu.be/7WPEuVT3RYc
Діяльність відбувається в межах проєкту «Гаряча лінія допомоги для людей з інвалідністю в умовах воєнного стану», що реалізується ГО «Вектор прав людини» у співпраці з ГО «Боротьба за права» за підтримки проєкту «Права людини для України», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2019-2023 роках.