Допомога Благодійного  фонду  «Карітас Одеса УГКЦ» внутрішньо переміщеним особам

Дата: 30.11.2022 11:15

29 листопада 2022 року   Благодійний  фонд  «Карітас Одеса УГКЦ» у співпраці з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців проводив реєстрацію внутрішньо переміщених осіб, які погодилися взяти участь у проєкті.  Фінансова допомога буде надаватися    для модернізації некондиційних будинків,   які необхідно відновити для поліпшення умов   проживання   внутрішньо переміщених осіб.

Серед видів малої модернізації, яка охоплює  проєкт, такі:

- ремонт вікон та дверей;

- незначні пошкодження даху;

- монтаж або ремонт нагрівальних приладів;

- закупівля критично важливих непродовольчих товарів на зиму, у тому числі матраци та ковдри;

- електричні та водопровідні труби всередині житла, які потребують незначних виправлень.

Право на допомогу мають:

• родини ВПО, які проживають самостійно або в сім’ях, що приймають, у приміщеннях, що не відповідають основним стандартам;

-   домогосподарства, які не отримували житлову допомогу від держави або іншої організації;

-   домогосподарства ВПО з доходом нижче 5400 грн/особа/місяць або  які втратили джерело доходу.

Родина відповідає одному або декільком з таких критеріїв вразливості:

• одинока матір/одинокий батько або опікун однієї чи декількох дітей віком до 18 років;
  • родина, у якій є вагітна жінка або мати, що годує, з дитиною до 3 років;
  • родина з 3 або більше дітьми;
  • член родини має інвалідність або тяжке/хронічне захворювання;
  • самотня людина похилого віку (60+) або домогосподарство, яке складається з одного-двох літніх людей, які не мають підтримки рідних.

Інженери проводили обстеження житла, яке потребує ремонту. Проєкт  передбачає модернізацію житла, в якому проживають ВПО з метою зробити  їх теплими та безпечними для проживання взимку .

Очікується, що родини керуватимуть процесом проведення модернізації, самостійно купуючи матеріали та постачаючи або наймаючи власну робочу силу.

Даний проєкт реалізується в   громадах   Одеської та Полтавської областей.