ПОЖЕЖІ    В    ЕКОСИСТЕМАХ

Дата: 28.03.2023 09:25

ПОЖЕЖІ     В    ЕКОСИСТЕМАХ

Підвищення температури повітря, суха погода призводять до значного висушування ґрунту та рослин і створення надзвичайної пожежної небезпеки. Невеличка іскра   чи жаринка     може     призвести     до  масштабної пожежі у природних екосистемах та завдати великих матеріальних збитків.

Причинами виникнення пожеж у природних екосистемах можуть бути - кинутий недопалок або сірник, розведення багаття і необережне поводження з ним, роботи в лісових масивах та на відкритих територіях (утилізація сміття, будівництво і т.д.), залишені в лісі скляні пляшки та інші матеріали, випалювання трави. У 90% випадків причина виникнення таких пожеж - людина.

При спалюванні трави вздовж автодоріг у повітря потрапляють солі важких металів, які осіли на траві та листі, також з травою згорає велика кількість викинутих у неї пластикових пляшок і поліетиленових пакетів, тому такий дим дуже отруйний.

Правила безпеки під час пожежі в природних екосистемах:

>     не панікуйте та не приймайте поспішних рішень;

>     не тікайте від полумя, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши обличчя одягом;

>     з небезпечної зони, до якої наближається полумя, виходьте швидко, перпендикулярно напрямку поширення вогню;

>    якщо від пожежі втекти неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтеся мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі;

>     гасити полумя невеликих лісових пожеж можна, збиваючи його гілками листвяних порід дерев, заливаючи

водою, закидаючи ґрунтом;

>     під час гасіння пожеж не відходьте далеко від доріг, не випускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв'язок;

>    будьте    обережні    в    місцях     горіння високих     дерев,     вони     можуть    впасти            та травмувати вас;

>    після виходу з осередку пожежі негайно проінформуйте службу порятунку за номером 101 про місце, масштаб та характер пожежі.