Міжнародний день ромів

Дата: 11.04.2023 08:20

8 квітня світ відзначає Міжнародний день ромів, який є визнаним міжнародним святом ромського народу, встановленим на IV-му Всесвітньому конґресі ромів, що відбувся 1990 р. Метою свята є самоідентифікація ромської етнічної групи як єдиного народу, привернення уваги до самобутньої культури та історії етносу рома, подолання дискримінації, утисків та відчуження ромів. Голова Новобрисівської сільської ради Інна Татарли спільно з начальником відділу освіти, культури, спорту та туризму Оксаною Левченко привітали ромську спільноту, що проживає на території нашої громади. «Пам’ятайте та бережіть свої традиції - наголосила Інна Олександрівна - це важливо для збереження і розвитку єдності ромської громади, їхньої культури, мови, національної ідентичності, які міцно вплетені в канву європейського суспільства».

У Міжнародний день ромів, який сьогодні припадає на нелегкі для нашої країни часи, коли кожен громадянин України щодня має робити вибір, дякуємо ромській спільноті, яка, від початку повномасштабної війни, на рівні з усіма національними меншинами, активно бореться за існування власного народу на теренех українських земель, протистоїть наступу на свободу, цивілізаційні цінності та людяність, котрі російські агресори намагаються знищити.