Новоборисівська сільська рада
Одеська область, Роздільнянський район

Виявлено хлорпірифос в органічній зеленій каві (походженням з Гондурасу) – ДПСС

Дата: 14.10.2023 20:09
Кількість переглядів: 55

Виявлено хлорпірифос в органічній зеленій каві (походженням з Гондурасу) – ДПСС

Фото без опису

Роздільнянське  районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області повідомляє, що відповідно до листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 11 жовтня 2023 року № 11.1.3- 21/21643 надійшло інформаційне повідомлення, отримане по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 10 жовтня 2023 року № 2023.6874 стосовно виявлення хлорпірифосу в органічній зеленій каві (походженням з Гондурасу), що експортувалась з Німеччини (відправник: Rehm & Benecke Coffee GmbH & Co., Hamburg) до України (отримувач: ТОВ «Кофітон», вул. Ломоносова 75 а, м. Київ, 03189).

Звертаємо увагу операторів ринку харчових продуктів району!!!

Відповідно до частини 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», якщо оператор ринку вважає або має підстави вважати, що харчові продукти, які він ввіз (переслав) на митну територію України, виробив, переробив або обіг яких здійснює, не відповідають вимогам безпечності, він негайно розпочинає процедуру вилучення цих харчових продуктів з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформує про виявлену невідповідність компетентний орган. Якщо такі харчові продукти могли потенційно потрапити до споживача, оператор ринку інформує споживачів про причини їх вилучення та у разі потреби відкликає харчові продукти, якщо застосування інших заходів є недостатнім для досягнення прийнятного рівня захисту здоров’я споживачів.

У разі виявлення вищевказаного харчового продукту терміново повідомляйте Роздільнянське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській  області на електронну адресу  rozdilna@odesa.consumer.gov.ua   або за адресою: вул. Європейська67, м. Роздільна.

Довідка: Хлорпірифос (ХПФ) є фосфорорганічним інсектицидом, який широко використовується в побуті, сільському господарстві та промисловості. Використовується для знищення широкого спектра шкідливих комах і кліщів; водночас він демонструє помітну токсичність для більшості видів інших тварин і людини. Викликає гострі порушення роботи центральної нервової системи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь