Новоборисівська сільська рада
Одеська область, Роздільнянський район

Роз’яснення власникам земельних ділянок та землекористувачам щодо порядку та процедури виготовлення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки Системний моніторинг ґрунтів сільськогосподарського призначення є елементом загальнодержавного монітор

Дата: 30.10.2023 15:48
Кількість переглядів: 175

Роз’яснення власникам земельних ділянок та землекористувачам щодо порядку та процедури виготовлення агрохімічного паспорта поля,

земельної ділянки

 

Системний моніторинг ґрунтів сільськогосподарського призначення є елементом загальнодержавного моніторингу навколишнього середовища. Цей моніторинг здійснюється у вигляді агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення. Відповідно до статті 5 Земельного кодексу України одним із принципів, на яких будується земельне законодавство є забезпечення раціонального використання та охорони земель.

 

Згідно з частиною четвертою статті 37 Закону України «Про охорону земель» з метою здійснення контролю за динамікою родючості ґрунтів систематично проводиться їх агрохімічне обстеження, видаються агрохімічні паспорти, в яких фіксується початкові та поточні рівні забезпечення поживними речовинами ґрунтів і рівні їх забруднення.

 

Варто зауважити, що Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 № 890 були внесені зміни до Типового договору оренди землі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220 зокрема зазначено, що у разі оренди земельної ділянки (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення (сільськогосподарських угідь) приватної власності рекомендується у пункті 7 «Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини» договору зазначати дані агрохімічного паспорта земельної ділянки (земельних ділянок).

 

Таким чином кожен власник земельної ділянки сільськогосподарського призначення, в тому числі тієї що передана в оренду, з метою контролю якості ґрунту своєї земельної ділянки, має право замовити виготовлення агрохімічного паспорта поля. Порядок ведення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки (далі – Порядок) затверджений наказом від 11.10.2011 № 536 Міністерства аграрної політики та продовольства України, правонаступником якого є Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

 

Відповідно до пункту 1.2. Порядку, агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки – це документ, що містить дані щодо агрохімічної характеристики ґрунтів і стану їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами. Пунктом 1.4. Порядку встановлено, що об’єктами агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення є: рілля, у тому числі зрошувана, осушена; сіножаті і пасовища; багаторічні насадження.

 

Так, пунктом 1.6. Порядку передбачено, що відомості агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки використовуються в процесі регулювання земельних відносин при: передачі у власність або наданні в користування, в

 

тому числі в оренду, земельної ділянки; зміні власника земельної ділянки або землекористувача; проведенні грошової оцінки земель; визначенні розмірів плати за землю; здійсненні контролю за станом родючості ґрунтів.

 

Агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки є засобом планування заходів щодо відтворення родючості ґрунтів та підвищення урожайності сільськогосподарських культур, коригування агротехнологій і сівозмін, проведення еколого-агрохімічного районування (зонування) території, моніторингу земель та ґрунтів, визначення сировинних зон для вирощування сільськогосподарської продукції для виготовлення продуктів дитячого та дієтичного харчування та придатності для ведення органічного землеробства, розроблення рекомендацій щодо раціонального та екологічно безпечного застосування агрохімікатів та в інших випадках, передбачених законодавством.

 

Відповідно до пункту 3.1. Порядку агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки видається у двох примірниках, один з яких зберігається у землевласника або землекористувача, а інший — в центральному органі виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики.

 

Відповідно до наказу Мінагрополітики України від 20.03.2013 №198 «Про перейменування та затвердження нової редакції Положення про державну установу «Інститут охорони ґрунтів України» проведення агрохімічної паспортизації земель покладено на державну установу «Інститут охорони ґрунтів України» та обласні філії.

 

Таким чином для розробки агрохімічного паспорта варто звертатися до відповідних обласних філій державної установи «Інститут охорони ґрунтів України".

Позиція ВС у питанні проведення агрохімічної паспортизації земельної ділянки  / Публикации / Судебно-юридическая газета


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь