Ринковий нагляд

Дата: 01.05.2023 09:58

Ринковий нагляд

Законами України “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції” та “Про загальну безпечність нехарчової продукції” встановлено правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016″ №1069 “Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд” Державна служба України з питань праці визначена органом ринкового нагляду, до сфери відповідальності (контролю) якої віднесені:

• прості посудини високого тиску;
  • ліфти і компоненти безпеки для ліфтів;
  • канатні дороги для перевезення пасажирів, їх вузли та пристрої безпеки;
  • обладнання що працює під тиском;
  • засоби індивідуального захисту;
  • вибухові матеріали промислового призначення;
  • обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах;
  • машини та устаткування;
  • рухоме обладнання, що працює під тиском;
  • знаки безпеки і захисту здоров’я працівників;
  • обладнання, що використовується ззовні приміщень.

Метою здійснення державного ринкового нагляду є вжиття заходів щодо нехарчової продукції, яка становить загрозу суспільним інтересам споживачів чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам чинного законодавства.

Законодавство України про ринковий нагляд розповсюджується на всіх суб’єктів господарювання, задіяних у постачанні продукції споживачу (користувачу): від виробника до кінцевого розповсюджувача по всьому ланцюгу. Перевіряються, зокрема, не суб’єкти господарювання, а виключно характеристики продукції та, за необхідності, умови її зберігання.

Наказом від 19.04.2019 №667  Міністерства економічного розвитку та торгівлі України затверджені типові форми документів у сфері державного ринкового нагляду і державного контролю продукції.

Секторальний план державного ринкового нагляду на 2023 рік.